Film - detale

Film

Informacja

 • TELEDYSKI I KONCERTY
 • FILMY REKLAMOWE I GREENSCREEN
 • TRUDNE WARUNKI OŚWIETLENIOWE
 • WYWIADY I ZAPOWIEDZI
 • MIXED REALITY
 • FILMY POKLATKOWE JAKOŚCI 8K RAW
 • PRZYKŁADOWE REALIZACJE

 • 01

  Teledyski

  film

  TELEDYSKI I KONCERTY

  Muzyka jest częścią ludzkiego istnienia i cięko sobie wyobrazić życia bez niej. A słuchając muzyki chciałoby się doznawać wrażeń nie tylko dźwiękowych, ale też wizualnych.

  Jednym sposobem jest oglądanie koncertów w czasie rzeczywistym, a innym klasycznie - poprzez teledyski lub relacje z koncertów.

  Poniżej kilka przykładów tego co widziały zespoły naszymi oczami:


  Dwugodzinny set DJski niesamowitego zespołu - Catz 'n Dogs - Warszawa, klub Niebo.  Teledysk zespołu Lilla Veneda  Teledysk zespołu Zgroza  Pełny koncert trwający ponad 40 minut wraz ze wstawkami wideo zrealizowany dla zepołu Lilla Veneda. Nagranie ukoronowało prace nad nowym wydaniem albumu koncertowego.  Fragment nagrania z koncertu Lilla Veneda. Nagranie na 3 kamery - w tym specjalistyczną, wyposażoną w "globalną" migawkę dla naturalnego efektu błysków i niecodziennej jakości na niskich czułościach.  Teledysk dla Moniki Malec
  02

  Reklama

  film

  FILMY REKLAMOWE I GREENSCREEN

  Ciekawym rozwiązaniem jest wycięcie postaci z tła. Daje to wiele możliwości w postprodukcji, a rozdzielczość takiego materiału z łatwością dochodzi do powalającej jakości 8K, która może być downsamplowana do 4K dla uzyskanie niesamowitej szczegółowości obrazu.


  Odseparowywanie od tła użyliśmy podczas tworzenia intro do bloga modowego Wroclavii, którego realizowaliśmy w 2018 roku. Poniżej kilka przykładowych odcinków:


  03

  Ciemność

  film

  TRUDNE WARUNKI OŚWIETLENIOWE

  Praca przy świetle zastanym, to sytuacja, gdzie nie możemy się wspomagać sztucznym oświetleniem. Jest to problematyczne, ponieważ jesteśmy zmuszeni do pracy na ekstremalnie jasnych obiektywach (nawet F1.2 czy F0.95) wpuszczających maksymalnie dużo światła oraz na kamerach, w których ogromne czułości rzędu 16000 - 32000 ISO nie stanowią najmniejszego problemu, pozwalając na uzyskanie ostrego, pełnego kolorów i pozbawionego szumu obrazu.

  Poniżej odcinek bloga modowego Wroclavii w którym część akcji dzieje się w kinie, gdzie do dyspozycji było jedynie światło padające z ekranu. Materiał filmowany był portretowym obiektywem 85mm F1.2 na pełnym otworze, a czułość kamery ustawiona na 20000 ISO. Dzięki temu tylko plan na którym dzieje się akcja jest ostra, a kadr jest poprawie naświetlony.
  04

  Wywiady

  film

  WYWIADY I ZAPOWIEDZI:

  Dla ułatwienia występującym przed kamerą ich wypowiedzi mogą być wyświetlane na dużym, 15' calowym prompterze umieszczonym przed obiektywem głównej kamery. Dzięki temu aktor może się skupić na innych aspektach występu zamiast szukać słów w głowie. Patrzy prosto w obiektyw, jest odprężony i mówi płynnie bez konieczności zmiany ujęć, a osoba oglądajaca film czuje z nim lepszy kontakt.

  Mieliśmy przyjemność pracować z Panią Beatą Śniechowską, zwyciężczynią 2 edycji programu Masterchef. Pani Beata zapowiadała w poniższym materiale swój występ kulinarny mający miejsce 16.02.2019. Oczywiście było pysznie.  Wywiad z architektem centrum handlowego Wroclavia wpleciony w film pokazujący wspaniałe wnętrze tego obiektu:
  05

  Mixed reality

  film

  MIXED REALITY:

  Gameplay gry Trash Rage. Film realizowany był częściowo w technice "Mixed Reality" pozwalającej na nagrywanie wieloplanowego materiału poprzez łączenie wideo osobry grającej oraz przestrzeni widzianej przez gracza na okularach VR podczas rozgrywki.

  Uproszczoną technikę stosuje się w studiach filmowych podczas nagrywania prognoz pogody.  06

  Timelaps

  film

  FILMY POKLATKOWE JAKOŚCI 8K RAW

  Wysokiej klasy obiektywy i matryce aparatów i kamer pozwalają na produkcję filmów o ogromnej ilości detali, które następnie można przybliżać lub poprowadzić ruch w kadrze podczas nawet kilkugodzinnych, kilkudniowych lub kilkumiesięcznych ujęć wyświetlanych w krótkim czasie.

  Poklatkowa relacja ze wschodu słońca ze szczytu polskich Rysów:  Tu z kolei minuta od wschodu do zachodu:  Bardzo ciekawą opcją dla timelapsów w zastosowaniu komercyjnym są takie projekty jak możemy zobaczyć poniżej - niemal dwa miesiące pracy w minutę. Dodatkowo obudowa naszego sprzętu jest nie tylko pyłoszczelna, ale także wodoodporna - a więc i powstające budynki mogą się stać obiektem naszego nagrania. Nasza realizacja dla firmy KODO.
  07

  Realizacje

  film

  PRZYKŁADOWE REALIZACJE:

  Kilka rónych filmów realizowanych naszymi rękami.

  Film realizowany dla firmy Giant LaZer o użyciu technologii VR i AR w logistyce.  Poniższy film przedstawia pasiekę na dachu centrum handlowego Wroclavia i krótki wywiad z doktorem Pawełem Migdałem, który między innymi opiekuje się tą pasieką. Film skierowany jest głównie do młodszych słuchaczy.  Realizacja filmu z wnętrz przygotowanych przez KODO.  Film z serii kilku filmów zrealizowanych dla Miasta Wrocław i kampanii "Wrocław nie marnuje".