logo PURE COLOR MEDIA FOTOGRAFIA FILM LIVE STREAM MODELOWANIE 3D ARTYKUŁY KONTAKTMENU:

1. FILMY REKLAMOWE I GREENSCREEN
2. PRACA PRZY ŚWIETLE ZASTANYM
3. WYWIADY I ZAPOWIEDZI
4. MIXED REALITY
5. PRZYKŁADOWE REALIZACJE
6. FILMY POKLATKOWE JAKOŚCI 8K RAW
FILMY REKLAMOWE I GREENSCREEN:

Ciekawym rozwiązaniem jest wycięcie postaci z tła. Daje to wiele możliwości w postprodukcji, a rozdzielczość takiego materiału z łatwością dochodzi do powalającej jakości 8K, która może być downsamplowana do 4K dla uzyskanie niesamowitej szczegółowości obrazu.

Wczytywanie...
Odseparowywanie od tła użyliśmy podczas tworzenia intro do bloga modowego Wroclavii, którego realizowaliśmy w 2018 roku. Poniżej kilka przykładowych odcinków:
PRACA PRZY ŚWIETLE ZASTANYM:

W sytuacjach, gdzie nie możemy się wspomagać sztucznym oświetleniem jesteśmy zmuszeni do pracy na ekstremalnie jasnych obiektywach (nawet F1.2 czy F1.4) wpuszczających maksymalnie dużo światła oraz na kamerach, w których ogromne czułości rzędu 16000 - 32000 ISO nie stanowią najmniejszego problemu, pozwalając na uzyskanie ostrego, pełnego kolorów i pozbawionego szumu obrazu.

Poniżej odcinek bloga modowego Wroclavii w którym część akcji dzieje się w kinie, gdzie do dyspozycji było jedynie światło padające z ekranu. Materiał filmowany był portretowym obiektywem 85mm F1.2 na pełnym otworze, a czułość kamery ustawiona na 20000 ISO.

Dzięki temu tylko plan na którym dzieje się akcja jest ostra, a kadr jest poprawie naświetlony.
WYWIADY I ZAPOWIEDZI:

Dla ułatwienia występującym przed kamerą ich wypowiedzi mogą być wyświetlane na dużym, 15' calowym prompterze umieszczonym przed obiektywem głównej kamery.
Dzięki temu aktor może się skupić na innych aspektach występu zamiast szukać słów w głowie. Patrzy prosto w obiektyw, jest odprężony i mówi płynnie bez konieczności zmiany ujęć, a osoba oglądajaca film czuje z nim lepszy kontakt.

Wczytywanie...
Wczytywanie...


Mieliśmy przyjemność pracować z Panią Beatą Śniechowską, zwyciężczynią 2 edycji programu Masterchef. Pani Beata zapowiadała w poniższym materiale swój występ kulinarny mający miejsce 16.02.2019. Oczywiście było pysznie.
MIXED REALITY:

Gameplay gry Trash Rage. Film realizowany był częściowo w technice "Mixed Reality" pozwalającej na nagrywanie wieloplanowego materiału poprzez łączenie wideo osobry grającej oraz przestrzeni widzianej przez gracza na okularach VR podczas rozgrywki.
Uproszczoną technikę stosuje się w studiach filmowych podczas nagrywania prognoz pogody.
PRZYKŁADOWE REALIZACJE:

Film realizowany dla firmy Giant LaZer o użyciu technologii VR i AR w logistyce.Poniższy film przedstawia pasiekę na dachu centrum handlowego Wroclavia i krótki wywiad z doktorem Pawełem Migdałem, który między innymi opiekuje się tą pasieką.
Film skierowany jest głównie do młodszych słuchaczy.
FILMY POKLATKOWE JAKOŚCI 8K RAW

Wysokiej klasy obiektywy i matryce aparatów i kamer pozwalają na produkcję filmów o ogromnej ilości detali, które następnie można przybliżać lub poprowadzić ruch w kadrze podczas nawet kilkugodzinnych, kilkudniowych lub kilkumiesięcznych ujęć wyświetlanych w krótkim czasie.

Poniżej film wykonany o wschodzie słońca ze szczytu polskich Rysów - zapraszam do właczenia "pełnego ekranu" i ustawienia możliwie najwyższej rozdzielczości z dostępnych.Tu z kolei minuta od wschodu do zachodu:


MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE:

Wczytywanie... Youtube
Wczytywanie... Facebook
Wczytywanie... Instagram
Wczytywanie... Linkedin
© Pure Color Media 2020