logo PURE COLOR MEDIA FOTOGRAFIA FILM LIVE STREAM MODELOWANIE 3D ARTYKUŁY KONTAKTMENU:

1. ZDJĘCIA 360
2. GIGAPANORAMY
3. MAŁE PLANETY
4. WIRTUALNY SPACER
5. A CO JEŚLI NIE GOOGLE?
ZDJĘCIA 360:

Zdjęcia sferyczne są stosowane do realistycznego wyświetlania przestrzeni na różnych urządzeniach. Poczynając od ekranów telefonów komórkowych i monitorów komputerów, a kończąc na headsetach VR. Najczęściej spotyka się je na mapach Google, ale firmy developerskie czy też te zajmujące się wystrojem wnętrz chętnie korzystają z takich zdjęć do bardziej efektownego przedstawiania swoich produktów na imprezach masowych czy też po prostu w internecie.

Wczytywanie...
Na powyższym zdjęciu widoczne jest pełne spektrum panoramy, którą następnie możemy zobaczyć bezpośrednio na mapach, w salonie BMW w Długołęce.

W lewym górnym rogu znajdziemy napis "Zobacz w Mapach Google". Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni wprost do salonu, po którym możemy się swobodnie przejść. Zapraszam do małej dawki multimedialnej technologii.Jak widać można się swobodnie rozglądać po panoramie. Świetne rozwiązanie na stałą reklamę w najbardziej popularnym medium, jakim jest Google i jego produkty.


GIGAPANORAMY:

Zdjęcia lotnicze w rozdzielczości do 300 milionów pixeli dla zapewnienia ogromnej szczegółowości i zaspokojenia najbardziej wymagających odbiorców.MAŁE PLANETY:

Bardzo ciekawą ekspozycją zdjęć 360 jest pokazanie ich w formie "małych planet" jak możemy zobaczyć powyżej. Świetne rozwiązanie do mediów społecznościowych, w szczególności Instagram.

Wczytywanie...

WIRTUALNY SPACER:

Poniżej kilka interaktywnych ujęć osadzonych bezpośrednio z map Google. Spacer wirtualny pokazuje 3 wybrane piętra biura położonego we Wrocławiu tuż obok głównego dworca kolejowego.Ważnym elementem tej wycieczki jest retusz - z powodów bezpieczeństwa zostały z wycieczki usunięte elementy takie jak kamery, centralki alarmowe i nazwy pomieszczeń w których znajdują się pracownicy pilnujący porządku w biurze.

Kolejnym punktem obróbki zdjęć który został tu wykonany to nadir każdej panoramy - "podłoga", dzięki czemu podczas oglądania zdjęć można poczuć się, jakby faktycznie spacerowało się korytarzami budynku. Taki zabieg jest pracochłonny, dlatego też nie zawsze się go wykonuje.

Najważniejszą częścią wykonywania udanych zdjęć jest właściwe przygotowanie. Zapraszam do artykułu w którym przybliżę rzeczy niezbędne dla ułatwienia zrobienia zdjęć, co może skutkować szybszą i bardziej ekonomiczną pracą dla fotografa, grafika i klienta.


A CO JEŚLI NIE GOOGLE?

Dla spacerów, które nie kwalifikują się do publikacji do usług Google czy to z powodu niezgodności z polityką Google, czy preferencji klienta jest możliwość stworzenia wirtualnego spaceru innymi narzędziami, które następnie są również dostępne online, z możliwością wstawienia na strony www. Przykładem jest poniższy spacer wykonany dla firmy zajmującym się kompleksowymi remontami i urządzaniem mieszkań - KODO. W spacerze dodane są "hot spoty" pozwalające na dodanie zdjęcia, opisu i linku w który oglądający później może kliknąć.Jak widać możliwości w porównaniu do zdjęć wrzuconych na mapy Google są dużo większe, a co uważamy za najciekawsze zdjęcia które dodajemy mogą być w formacie 3D dla wzmocnienia efektu wizualnego - na przykład na targach, gdzie możemy wygodnie posadzić zainteresowane osoby i założyć im okulary VR.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE:

Wczytywanie... Youtube
Wczytywanie... Facebook
Wczytywanie... Instagram
Wczytywanie... Linkedin
© Pure Color Media 2020